pamięć

i

map_description

Kościuszko jest jednym z najlepiej rozpoznawalnych Polaków w Europie i Stanach Zjednoczonych.
W świadomości historycznej Polaków Kościuszko uosabiał idee walki o niepodległość. Do dziś Kościuszko jest uznawany za jedną z najbardziej zasłużonych postaci w dziejach Polski. Jego pomniki stoją w wielu miastach w Polsce i na świecie, wiele szkół nosi imię Naczelnika, a w większości polskich miejscowości można znaleźć ulicę Tadeusza Kościuszki.

Przygotowana przez nas interaktywna mapa pamięci pozwala na umieszczenie i odnalezienie na niej miejsca poświęconych czy nazwanych imieniem Tadeusza Kościuszki. W tej chwili wprowadzono kilkadziesiąt punktów. Autorzy pakietu zachęcają do kontaktu (oferta.edu@muzhp.pl)  i przesyłania informacji o miejscach, których na mapie zabrakło.

map_user_manual

Do wyszukania interesującego Cię miejsca możesz użyć wyszukiwarki lub przefiltrować wszystkie umieszczone na mapie lokalizacje za pomocą filtrowania. Za pomocą skrótów klawiszowych opisanych w elemencie "skróty klawiszowe" możesz poruszać się po mapie. Informacje kryjace się pod pinem, możesz otworzyć za pomocą klawisza "Enter".